Na příchod dítěte se každý pár připravuje po svém, ale asi každý plánuje a zařizuje dětský pokoj. Děti si často spojujeme s fantazií a kouzelným světem , takže realizace dětského pokoje na míru se nabízí více než cokoli jiného. Stejné přání měli i manželé ze Vsetína. Se svými představami se obrátili na bytovou designérku Veroniku Ševčíkovou, která spolu s truhlářem vykouzlila krásný a nevšední dětský pokoj.
„Oba manželé měli poměrně jasnou představu ohledně použitých materiálů pro výrobu nábytku, a tím bylo masivní dřevo v kombinaci s dalšími zdravotně nazávadnými materiály. Vzhledem k tomu, že manželé nechtěli znát předem pohlaví miminka, požadovali barevně neutrální schéma. Dalším přáním byla nadčasovost pokojíčku, tj. aby zařízení vyhovovalo stylem a provedením jak miminku, tak staršímu dítěti. |
V ideálním případě (a po minimálních úpravách) měl být pokoj použitelný i pro studenta. Pro jistotu jsem měla za úkol počítat s prostorem a zařízením pro dvě děti,” říká bytová designérka.
S ohledem na požadavky byl vytvořen návrh barevně stylového konceptu a 3 návrhy dispozičního řešení pokojíčku. První návrh byl ve variantě pro miminko, respektive menší dítě. Druhý návrh byl variantou pro dvě děti.
Nosnou myšlenkou celého pokoje byly prvky stromů (nejspíš i díky požadavku na materiál – masivní dřevo). Menší dvourozměrný strom se stal jakousi vícefunkční nástěnkou. Jeho plochy tvoří dvě tabule – magnetická i klasická pro psaní křídou. Zároveň vytváří dekoraci pokoje spolu s větším trojrozměrným stromem. Ten funguje jako rozhraní jednotlivých zón pokoje. Je ukotvený od podlahy až po strop a sousedí s rohem lůžka, palandy. U horního patra zamýšlené palandy bude zároveň částečně plnit i bezpečnostní funkci jakožto rozšíření postranní zábrany proti pádu z horního lůžka.
Idea stromu také koresponduje s neutrální barevností analogického
Šablony pro přípravu jednotlivých částí obou stromů připravila |
„Některé záležitosti mohly být díky mimořádné šikovnosti klientů řešeny svépomocí – výmalba, tapetování, úprava el. rozvodů, nátěr radiátoru a skříněk, textilní doplňky a výroba ptačích minibudek,” uvedla bytová designérka. Truhlářskou výrobu zajistil VS design u pana truhláře Vladimíra Olacha, který nábytek zhotovil a smontoval.
„Vše se stihlo ještě před příchodem miminka na svět a k celkové spokojenosti klientů, což mě velmi těší,”uvedla bytová designérka na závěr.
Na první pohled se zdá až neuvěřitelné, že se jedná o dětský pokoj v panelákovém domě. Právě panelákové byty jsou ideálním místem, kde využijete realizaci interiéru a nábytku na míru. Zakázková výroba umí proměnit původně fádní typizovaný interiér v osobitý domov zrcadlící duši majitelů.
Bytová designérka: Veronika Ševčíková, www.vs-design.cz
Truhlář: Ing. Vladimír Olach